İSG Danışmanlık Hizmetleri

İş güvenliği hizmetleri, tüm çalışma alanları için çok önemlidir. Sadece belli meslek grupları için değil, farklı iş kollarında meslek hastalıkları ve iş kazası risklerine uygun bir şekilde önlem alınmaktadır. Yasalar ile gerçekleştirilen değişiklikler sonrasında işyerleri için iş güvenliği hizmeti satın almak daha önemli bir konuma gelmektedir. İş güvenliği hizmeti satın alırken sektöre uygun özgün çözümleri, tecrübeli kişiler tarafından hizmet sunulması çok önemlidir.
Sorumlu bir yaklaşım geliştirerek iş güvenliği hizmetleri sunan uzmanlar, çalışma grubuna ve işyeri şartlarına uygun olarak önlemlerin alınmasını sağlamaktadır. İş güvenliği hizmeti alındığında kişisel koruyucu seçimi, iş güvenliği eğitimleri, acil durum planları, periyodik bakım ve kontroller, risk analizleri, kurul toplantıları gibi birçok farklı alanda hizmet alınmaktadır.

İş Güvenliği Nedir?

Her türlü işyeri ve kurumlara uzmanlar tarafından sunulan iş sağlığı güvenliği hizmetleri iş güvenliği başlığı altında toplanmaktadır. Oldukça geniş bir hizmet alanına sahip olan iş güvenliği alanında çeşitli hizmetleri bir arada alırsınız. İş güvenliği hizmet içerikleri, işyerinin konumu, meslek grubu, işletme ihtiyaçları göz önünde bulundurarak kuruma göre düzenlenmektedir. İş güvenliği hizmet içeriğinin maddeleri işyerinin tehlike sınıfına göre de belirlenmektedir.

Neden Zorunlu İş Güvenliği Uzmanı Hizmeti?

Yasalarda yapılan düzenlemeler sonucunda iş kazalarının önlenmesi ve meslek hastalıklarına karşı iş güvenliği uzmanı kurumlar için zorunlu hale geldi. Yasalar ile düzenlenen bu uygulama sonucunda artık kurumlarda iş güvenliği uzmanı bulundurulmaktadır.
İş güvenliği alanında hizmet sunan uzmanlarımız, kurumunuzu öncelikle tehlike sınıfına göre bir değerlendirme yapmaktadır. Ardından çıkarılan risk analizleri doğrultusunda iş güvenliği için alınan alınacak tedbirler konusunda bilinçlendirilmektedir. İşyerlerinde iş güvenliği alanında iyileştirme çalışmaları için hizmet alabileceğiniz kurum çalışanlarımız, yıllık çalışma ve eğitim planları ile kişisel tedbirler konusunda da bilinçlendirme çalışmaları yürütülmektedir.
İş güvenliği hizmetlerinden faydalandığınızda işyerinizde ortaya çıkabilecek tüm iş kazası riskleri en aza indirilmektedir. Kişisel koruyucu seçimleri, çalışma saatlerinden koşullara kadar yapılacak düzenlemeler ile meslek hastalıklarının da önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Aynı zamanda iş güvenliği hizmeti işe giriş için sağlık raporu düzenlemelerini de düzenlemektedir.

İlgili Makaleler

Ağustos 17, 2021

Yerli İmalat Durum Belgesi