TSE Ürün Belgesi Danışmanlık

TSE Markası, üzerine veya ambalâjına konulduğu malların veya hizmetin ilgili Türk Standardına uygun olduğunu ve mamulle veya hizmetle ilgili bir problem ortaya çıktığında Türk Standartları Enstitüsü’nün garantisi altında olduğunu ifade eder. Dolayısı ile üretici firmalar tarafından piyasaya sürülen ürünlerin TSE Belgeli olmaları hem firma ve ürünlerin prestiji açısından hem de ürünün ve sağlanan hizmetin standartlara ve mevzuatlara uygunluğunu gösteren en önemli göstergedir. Bir başka deyişle eğer ürününüz TSE Belgesine sahip ise hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarda rahatlıkla ve güvenle alıcı bulabilir. Çünkü; artık ürününüzün üzerinde TSE Markası var.
Yukarıda da açıklamaya çalıştığımız üzere firmalar tarafından üretilen ve piyasaya sunulan ürünlerin TSE belgesine tabi olması gerekiyor. Bu belge içerisinde belirtilen standartlara uygun ürünler üretildiğine ilişkin TSE belgesi alınır. Bu belgeyi almak için profesyonel bir destek almanız son derece faydalı olacaktır. TSE ürün belgesi danışmanlık hizmeti kapsamında hızlı ve güvenilir bir şekilde temin edilebilir. Aksi halde belgeyi alırken tüm süreci yüklenmek zorunda kalabilir ve aynı zamanda sürecin uzamasına da neden olabilirsiniz. Akre Group Danışmanlık şirketi olarak TSE belgesi almanız için sizlere profesyonel hizmet veriyoruz. TSE ürün belgesi danışmanlık hizmeti hakkında aklınıza takılan tüm soruların yanıtını almak üzere tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek olacaktır.

TSE Belgesi Ne Demektir?

TSE ürün belgesi hakkında bilginiz olmayabilir. Sürekli değişen mevzuatlar ve standartları yakından takip edemiyor olabilirsiniz. İşte bu konuda danışmanlık hizmeti almanız en doğru yöntem olacaktır. Çünkü danışmanlık şirketleri belgelendirme süreçlerini yakından takip eden ve sürece hâkim olan yapılardır. TSE açılımı Türk Standartları Enstitüsü olarak ifade edilir. Üretilen ürünlerin bu enstitü tarafından onay alması halinde TSE ürün belgesi alınır. Bu belge bir noktada üretilen ürünlerin kalitesini de ibraz etmek üzere sunulur. Ürettiğiniz ürünler için TSE ürün belgesi danışmanlık hizmeti alabilir, ürettiğiniz ürünlerin geçerli kalitede olduğunu rahatlıkla ibraz edebilirsiniz.

TSE Belgesi Nasıl Alınır?

TSE belgesi almak aslında sandığınız kadar zor değildir. Ancak daha önce de ifade ettiğimiz gibi ciddi bir profesyonel çalışma gerektiren bir süreçtir. TSE Belgesi almaya karar verdiğinizde ilk iş danışmanlık firmamızı aramak olsun. Danışmanlarımız öncelikle TSE almak istediğiniz ürün için sizden bilgi isteyeceklerdir. Eğer ürün çalışma konularımız içerisinde ise sizden randevu alıp ürünün üretilebilmesi için gerekli teknik alt yapı, personel, bilgi ve kurumsal organizasyonunuzun yapısını analiz ederek; TSE Belgesi almanız için gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. TSE Belgesi alımı süreci içerisinde TSE Belgesi başvurusu ve belge alımına kadar geçen tüm süreçlerde danışmanlarımız dökümantasyon, eğitim ve uygulamalar konusunda firmanızda görevli ekip ile birebir çalışacaktır. Yapılacak denetim öncesi son kontroller ve eksikliklerin giderilmesi ve eksiksiz bir şekilde denetimden geçmeniz için tüm özveri çalışmaları üstleneceğiz. Standart gereklerini tam olarak karşılayacak hale geldiğinizde TSE Denetçileri ile randevulaşıp denetim haftasını ve veya gününü kararlaştıracağız. Eksiksiz geçeceğini düşündüğümüz denetimden var ise denetim uygunsuzluklarını danışmanlarımız sizlerle birlikte kapayacak ve en kısa sürede TSE Belgenize sahip olmuş olacaksınız. Makalemizi dikkatle okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Ağustos 15, 2021

TSE HYB Belgesi

Ağustos 15, 2021

ATEX Belgesi